Piotr WACH

Jestem doktorem nauk ekonomicznych, wieloletnim nauczycielem akademickim (Akademia Ekonomiczna, później Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i inne) zajmującym się tematyką finansów publicznych, samorządów terytorialnych czy rynków kapitałowych. Uczestniczyłem w wielu projektach szkoleniowych i doradczych w wyżej wymienionych obszarach.

Teoria to nie wszystko. Jestem  także  przedsiębiorcą,  który  jak  wiele  innych  polskich  firm, na  co  dzień  zmaga się z wieloma barierami i przeciwnościami. Dokładnie poznałem potrzeby i oczekiwania naszych przedsiębiorców.

Od  kilku  lat  jestem  prezesem  stowarzyszenia  „Trójka  dzieciom”.  Współpracuję  z  wieloma  wspaniałymi  osobami i instytucjami, dzięki którym skutecznie realizujemy główny cel naszej działalności – pomagamy dzieciom.

Moją pasją jest sport, w szczególności piłka nożna, w której osiągnąłem akademickie mistrzostwo Polski oraz bieganie – od dystansów najkrótszych do maratonu włącznie. To z tej pasji zrodził się pomysł organizacji biegu, który z aspektami sportowymi łączyłby promocję naszego pięknego regionu. Efektem są kolejne edycje Paczkowskiej Dychy – biegu o malowniczej trasie, wiodącej wokół Jezior Paczkowskich, u podnóża pobliskich gór. Kolejne edycje zawodów przyciągają kilkuset biegaczy i kibiców, zgodnie potwierdzających wyjątkowość i urok biegu.

Swoją wiedzę, doświadczenie, aktywność i determinację wykorzystam w pracach Sejmiku Województwa Opolskiego. Skoncentruję się na pracy w obszarach, na których doskonale się znam: ochronie zdrowia, promocji sportu i zdrowego trybu życia oraz wsparcia przedsiębiorczości.

Aktywnie współtworzyłem program Koalicji Obywatelskiej dla Regionu Opolskiego, w którym poza wspomnianymi kwestiami zawarliśmy propozycje dla młodych i dla seniorów oraz opolskich rodzin.  Duży  nacisk  położyliśmy  na  współpracę  z  organizacjami  pozarządowymi  i  ochotniczymi  strażami  pożarnymi.  Zamierzamy kontynuować inwestycje w opolskie drogi i opolską kolej.

Moim nadrzędnym celem będzie budowa silnej i samorządnej Opolszczyzny. Jestem przekonany, że wspólnie tego dokonamy. Jestem w tej kwestii wielkim optymistą.

Jestem żonaty, mam dwoje dzieci – syna i córkę.

Wybory samorządowe 21 października.

Serdecznie zapraszam Państwa do aktywności i uczestniczenia w tym święcie demokracji lokalnej.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?